Kaip išsirinkti kvepalus?

Kvepalus galima prilyginti žmogaus vizitinei kortelei. Subtilus kvapas padeda išreikšti nuotaiką, emocijas, jis jaudina, sužadina tam tikras emocijas ar net sukelia asociacijas, prisiminimus. Kvapas puikiai padeda išreikšti ir asmenybę, pabrėžia unikalų įvaizdį.

Kvepalų yra šimtai ar net tūkstančiai rūšių, galima rinktis originalius kvepalus ar jų analogus. Kvepalai internetu – ir bene dažniausiai dovanojama dovana. Tačiau čia reikia būti labai atsargiems, nes pataikyti ir padovanoti patinkančius kvepalus – labai sudėtinga. Kad išrinktumėte tinkamiausius, turėtumėte žinoti bent kvepalų, kuriais žmogus kvėpinasi, tipą. Pagrindiniai moteriškų kvepalų tipai – aromatiniai, citrusiniai, gėlių ir rytietiški.

Panašūs ir vyriškų kvepalų tipai – aromatiniai, citrusiniai, gaivūs, gėlių, medienos, odos, rytietiški ir paparčių. Kai kurie gamintojai, įprastų ir elektroninių parduotuvių savininkai išskiria ir daugiau kvepalų tipų, pavyzdžiui, mini šipro ir kitus aromatus. Kitam žmogui (t. y. dovanai) išrinkti kvepalus sunkiau ir todėl, kad kiekvienas esame individualūs ir kas patinka vienam, kitam gali visiškai nepatikti. Tad renkant kvepalus padeda tokie faktoriai kaip žmogaus, kuriam renkami kvepalai, pažinimas. Jei moteris tvirto būdo, jai patiks stipresnio kvapo kvepalai, ir atvirkščiai – jei moteris jautri, moteriška, jai turėtų patikti subtilūs gėlių kvapo ar citrusiniai kvepalai. Vyriškų kvepalų rinkimo tradicijas aptarsime kituose straipsniuose.

Žinoma, daug paprasčiau išsirinkti kvepalus sau. Tiesiog reikia gerai pagalvoti, kokie kvapai patinka ir yra jums artimi. Kvepalai internetu turi daugiau pranašumų dėl to, kad žmogaus nosis vienu metu geba atskirti vos kelis kvapus, tad kvepalų testavimas įprastose parduotuvėje iš dalies praranda prasmę.

Renkantis kvepalus reikėtų pagalvoti ir apie metų laiką. Pavyzdžiui, vasarai, pavasariui tiks lengvesnio aromato, subtilesni kvepalai. Žiemai geriau – „sunkesnio“ tipo kvapai. Beje, šių taisyklių reikėtų laikytis ir atsižvelgiant į paros laiką – rytui, dienai tiks švelnesnis tualetinis vanduo, vakarui galima rinktis aštresnį parfumuotą vandenį ar tikrus kvepalus, kurių reikia vos lašelio. Teigiama, kad žmogus, dieną gausiai išsikvepinęs, nusižengia etiketo normoms, todėl kvepindamiesi nepersistenkite. Kvepalų intensyvumą galima rinktis priklausomai nuo to, kur einama – vakarėliui reikės išraiškingesnių, egzotiškesnių kvepalų, o darbo dienai pakaks paprastų ir švelnių.

Siūlomų kvepalų asortimentas: http://www.kvepalupasaulis.lt/kategorija/155-kvepalai

One thought on “Kaip išsirinkti kvepalus?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *